هواداران مهران مدیری

آخرین اخبار از مهران مدیری

دفاعیات مسعود شصت چی + مرد هزار چهره سانسور شد

 

من اشتباهیم...

 

چه دفاعی از خودم بکنم جناب قاضی؟ من بی دفاعم.

 

من شریف تربیت شدم. من شریف بزرگ شدم. نه کسی منو میشناخت، نه کسی بنده رو میدید. نه ثروت مند بودم ونه هیچ چیز دیگر.

 

همه ی سهم من از زندگی کار کردن در زیرزمین اداره ی بایگانی بود، لای پرونده ها.

 

من ساده بودم. من همه چیز رو باور میکردم. من با هیچ کس مخالفت نمیکردم. سرم به کار خودم بود و شریف بودم.

 

من نمیخواستم به بانک برم، من نمیتونستم طبیب باشم، من نمیتونستم سرهنگ باشم، من نمیخواستم شعر بگم. من مقاومت کردم تا حد توانم، اما توانم کم بود.

 

بنده ضعیف بودم. برای خودم ضعیف بودم و برای دیگران. و من به همه احترام میگذاشتم، من به همه احترام میگذاشتم و من شروع کردم به بازی کردن، شروع کردم به سرگرم شدن و بعضی وقتها یادم رفت که کجام و همه ی اینهایی که میگند مال من نیست، حق من نیست و من اشتباهیم...

 

تقصیر من بود، تقصیر دیگران هم بود.

 

اما خدایا تو شاهدی که من هیچ چیزی رو برای خودم بر نداشتم. من هیچ چیزی رو توی جیبم نذاشتم، من از سهم کسی نزدم. من فقط اشتباهی بودم.

 

خدایا تو شاهدی که من چیزی رو خراب نکردم، خدایا تو شاهدی که من کسی رو اذیت نکردم. من فقط اشتباهیم.

 

چه دفاعی از خودم بکنم؟ من بی دفاعم.

 

حالا من مانده ام و تقاص این همه اشتباه دیگران و بازیگوشی خودم.

 

جناب قاضی من از هیچکس توقعی ندارم...

 

خدایا تو منو ببخش...

 

        

 

اینم به برای دوستان گلی که از سانسور شدن مرد هزار چهره مطلب میخواستن. از برنانیوز:

 

مرد هزار چهره سانسور شد

 

در حالیکه قبل از تحویل سال نو، تهییه کننده و عوامل سریال "مرد هزار جهره" از ۱۵ قسمتی بودن این مجموعه طنز خبر داده بودند، این مجموعه سیزدهم فروردین با یک پایان بندی عجولانه به پایان رسید.


 

به گزارش باشگاه جواني خبرگزاري برنا، سريال "مرد هزار چهره" که امسال با طنزي انتقادي و حسابشده در صدر مجموعه هاي طنز و پرمخاطب طنز توليدي شبکه هاي مختلف سيما قرار گرفت، با سانسور پخش مواجه شد.


بنا بر اين گزارش برخي شواهد حاکي از حذف قسمت هايي از سريال مرد هزار چهره به کارگرداني مهران مديري است که در طول ايام عيد از شبکه سوم سيما پخش مي شد و با انتقاداتي وارد به مجموعه مديريت در کشور، نکات قابل تاملي را در حوزه هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، انتظامي و حقوقي مطرح کرد.
 
 
بنابر گزارش برنا، تهيه‌كننده مجموعه مرد هزار چهره در گفتگو با خبرگزاري ها و پيش از آغاز سال 1387 در مورد اين مجموعه گفته بود: اين سريال تلويزيوني كه در 15 قسمت 45 دقيقه اي براي پخش در ايام نوروز از شبكه 3 سيما تهيه شده است.
 
 
همچنين در گزارش پيش از نوروز همشهري آن‌لاين نيز درباره اين مجموعه طنز با اشاره به بازي مهران مديري در بيش از 10 نقش متفاوت در اين مجموعه آمده بود: خمسه در اين مجموعه نقش رئيس باند مافيا با نام «قداره بنديان» _ که بعدها به قزاقه منديان - را برعهده دارد. شخصيتي كه در قسمت‌هاي "دوازدهم تا چهاردهم" در مجموعه حضور خواهد داشت.
 
 
بنا بر گزارش برنا، همه اين موارد و برخي موارد ديگر که در زمان پخش شاهد آن بوديم؛ مانند کاهش زمان پخش برخي قسمتها به 35 دقيقه و همچنين تکرار بيش از حد قسمت هاي قبل در قسمت هاي جديد، اين شائبه را در ميان افکار عمومي ايجاد شده است که اين مجموعه بنا بر دلايلي از جمله برخي انتقادات، کوتاه شده و در 13 قسمت پخش شد.
 
 
مضاف بر اينکه در تيتراژ اين مجموعه نام افرادي چون محمدرضا حسينيان و اکبر قدمي ديده مي شد که هرگز در سريال از آنها اثري ديده نشد.
 
 
هنوز بازتابي از سوي مديران شبکه سوم و همچنين عوامل توليد اين مجموعه نسبت به اين تغييرات و حذفيات در رسانه ها منتشر نشده است. شايان ذکر است طنز موجود در مجموعه "مرد هزار چهره" که توسط تيمي از نويسندگان زبده طنز در کشور به سرپرستي پيمان قاسم خاني به نگارش در آمده بود، طنزي فاخر، انتقادي و بدور از لودگي هاي مرسوم در برخي مجموعه هاي طنز توليدي در تلويزيون بود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 23:59  توسط ریحانه  |